Loader

Şirket Profili

Şirket Profili

3-S Mühendislik, 1993 yılında Türkiye'de kurulan lubrikant/oleokimyasal üreten bir firmadır. Başlangıçta 3-S, lubrikantlarını Quaker Houghton ile iş birliği içinde üretmeye başladı. Zamanla bu yağlayıcı işi, kendi özgün bilgi birikimiyle TRIEST markası altında yeni nesil oleokimyasallar (esterler) üretmeye dönüştü. Şu anda 3-S, Türkiye’deki Fabrikası, Türkiye’deki Genel Merkezi, Uganda Fabrikası ve Hollanda Ofisi aracılığıyla çeşitli endüstriler (endüstriyel yağ, kozmetik, kaplamalar, mürekkepler, tekstil kimyasalları vb.) için çeşitli tiplerde esterlerin (Yağ Asidi, Yağ Asidi Kompleksi, Trimellitat, Poliol, Fosfat vb.) üretimini yapmaktadır.  

Dünden Bugüne 3S

 1. 3-S İstanbul A.Kerim DERVİŞOĞLU tarafından kurulması
 2. Türkiye'de Quaker Chemical'ın münhasır distribütörlüğünün alınması
 3. Düzce'de fabrikanın kurulması POTENZA markası altında ilk üretim yapılması
 4. Fabrika kapalı alanı 2 yeni hol inşaatı ile 3 katına çıktı.
 5. Bakanlık tarafından AR-GE merkezi olarak tescillenmesi
 6. Trafo yağı tesisinin kurulması Uganda'ya motor yağı ihracatının başlaması
 7. Uganda'daki fabrikamızın faaliyete başlaması, Türkiye fabrikamızda GCMS ve Reaktör yatırımlarının yapılması
 8. Universal reaktörlerimiz ile oleokimyasal üretiminin başlaması
 9. TRIEST markası altında oleokimyasalların satışına başlanması
 10. QH ile yapılan sözleşme sonucu Potenza markasının ve ilişkili pazarın satılması; Qh'in resmi fason üreticisi olunması
 11. Trafo yağında dökme tedarik kapasitesini arttırmak için tank yatırımlarının yapılması

 

Sürdürülebilir, Çevre Dostu, Özel Üretim 

3-S, dünya çapında tanınmış tedarikçilerden yenilenebilir, biyo-bazlı ve çevre dostu hammaddeler kullanarak sürdürülebilir bir tedarik sağlar. Sürekli öğrenmeyi ve yenilikçi teknolojilerin hızlı bir şekilde benimsenmesini sağlayan çevik ve yetenekli AR-GE, Tedarik Zinciri ve üretim ekipleri, 3-S'i özel çözümler için değerli bir ortak yapar.

 

Kalite Odaklı Kültür 

3-S, her zaman ilk seferde doğru yapma yaklaşımını benimseyen, kalite odaklı bir iş kültürüne sahiptir. Bu yaklaşım, 30 yıllık kurumsal yaşamı boyunca, Quaker Houghton, Savita Oil Technologies, Chem-Trend gibi küresel organizasyonlarla ortaklıklar ve Türkiye'deki birçok Fortune 500 şirketini içeren bir müşteri tabanıyla mükemmelleştirilmiştir.

Şirket Profili
Şirket Profili
Şirket Profili
Şirket Profili