• Bizimle iletişime geçin
    +90 216 527 47 84

  • E-Posta Gönderin
    info@3-s.com.tr

  • İletişim Fabrika
    +90 380 553 72 21

Kurumsal

Kurumsal

3-S Mühendislik Müşavirlik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1993 yılında Kerim Dervişoğlu tarafından İstanbul’da kuruldu. Şirketimiz ilk yıllarında demir çelik sanayinde üretimde kullanılan dilme bıçakları, merdaneler, fırçalar, hava nozulları gibi yardımcı ekipman üreten Avrupa firmalarının temsilciliğini yürüttü.

2003 yılında 5 kıtada 19 farklı ülkede 29 farklı merkezde üretim tesisi bulunan ve endüstriyel yağ alanında faaliyet gösteren Quaker Chemical B.V. firmasının (2019 yılında Houghton ile yapılan birleşme ile Quaker Houghton olarak ismi değişti) Türkiye temsilciliği yapılmaya başlandı.

2006 yılına kadar ithal edilen ürünler yurtiçinde pazara sunulurken, bu tarihten sonra ihracat alanında çalışmalara ağırlık verildi ve ilk ihracat yapıldı.

2007 yılında Potenza Endüstriyel Yağlar Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 3-S Mühendislik çatısı altında kuruldu. Bu tarihten itibaren pazarlama ve satış sonrası teknik hizmetlerinin yanı sıra üretim ve Ar-Ge yatırımları planlanmaya ve hayata geçirilmeye başlandı.

2009 yılında Düzce Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisimizde, Quaker Chemical B.V. firması konsantreleri ile Potenza markası altında endüstriyel yağ üretimi yapılmaya başlandı.

Temsilcilik alanında çalışmalarını yürüten mühendislik grubu, 2014 yılında Potenza Mühendislik A.Ş. ismiyle 3-S Mühendislik bünyesinden ayrıldı. Bu sayede 3-S Mühendislik tamamen endüstriyel yağ alanında faaliyet gösteren bir yapı kazandı.

2015 ve 2016 yıllarında yapılan yeni hol inşaatları ve laboratuvar yatırımlarıyla kapasite ve kabiliyetlerimizi arttırırken; 2017 yılında Ar-Ge merkezimiz açıldı.

2018 yılında trafo yağı tesisimizin kurulması ile dökme ve varille trafo yağı tedarikine başlandı. Aynı yıl Uganda’ya motor yağı ihracatımız başladı.

2019 yılında Uganda Kampala’da ofis yerleşim alanıyla beraber 800 m2’lik fabrikamızın inşaatı tamamlandı ve madeni yağ üretimine başlandı.

2020 yılında Düzce fabrikamızda ester reaktörü ve ilave laboratuvar yatırımlarımız tamamlandı. Ar-Ge faaliyetlerimiz hızlandı ve ester üretimine başlandı.

Üretim altyapımıza ilave olarak fabrikamız bünyesindeki modern ekipmanlar ile donatılmış laboratuvarımızda tüm ürünlerimizin kontrolü yapılmakta ve her üretimin aynı kalitede olması sağlanmaktadır. Laboratuvarımızda, müşterilerimizden alınan numuneler düzenli olarak analiz edilmekte ve raporlanmaktadır. Akademik arka plana sahip kimyagerlerimiz ve danışmanlarımız ile yürüttüğümüz Ar-Ge ve Ür-Ge projelerimiz sayesinde en güncel gereksinimleri dahi karşılayacak şekilde ürünlerimizde sürekli gelişim sağlanmaktadır.

3-S Mühendislik olarak amacımız, çalışan güvenliğini artırarak çevre üzerindeki zararlı etkileri ortadan kaldırmak ve maliyeti azaltarak siz kullanıcıların verimliliğini arttırmaktır.

3-S Mühendislik, dünden bugüne, Vizyon ve Misyonunun bilinciyle tüm paydaşlarına değer katmaya devam etmektedir.